وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از استان‌هایی که طرح هرخانه یک پایگاه سلامت در آن‌ها به صورت آزمایشی اجرا شد، گفت: از آغاز این طرح در همه استان‌ها خبر داد.

گیل وب دا / به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت به نقل  خبرگزاری صدا وسیما، دکتر سعیدنمکی در آیین اعلام آغاز طرح کشوری هر خانه یک پایگاه سلامت در محل وزارت بهداشت در حال برگزاری است، افزود: این طرح، مهمترین گام وزارت بهداشت پس از اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت است که البته به علت شیوع بیماری کرونا حدود سه ماه به تعویق افتاد و امروز خوشبختانه توانستیم موج سنگین کووید-۱۹ را آبرومندانه پشت سربگذاریم و آن را مهار کنیم.
طرح ”هر خانه، یک پایگاه سلامت“ از زمستان ۹۸ به طور آزمایشی در قزوین، سمنان و کاشان آغاز شد و اجرای آن در همه استان‌های کشور از امروز کلید خورد.
در اجرای این طرح سطح اول تماس وزارت بهداشت با جامعه به خانواده منتقل می‌شود و هر خانواده حداقل یک سفیر سلامت خواهد داشت که این فرد رابط خانه بهداشت و خانوادهاست.
در اجرای این طرح یک شبکه گسترده با حداقل ۲۰ میلیون عضو طرح ”هر خانه، یک پایگاه سلامت “ را تشکیل می‌دهند که در شرایط عادی یا همه گیری بیماری‌ها یا بحران ها، می‌توانند به عنوان یک شبکه آموزش دیده در سطح کشور ایفای نقش کنند.