همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر، جشن بزرگ انقلاب اسلامی به منظورتجلیل از فعالین عرصه سلامت در طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن همایش های مرکز آموزشی و درمانی پورسینا رشت برگزار شد.

گیل وب دا / عصر امروز؛ همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر،  جشن بزرگ انقلاب اسلامی به منظور سپاس از فعالین عرصه سلامت در طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی،  در  سالن همایش های مرکز آموزشی و درمانی پورسینا رشت برگزار شد.

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این همایش، با تبریک ایام الله دهه فجر و همچنین سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای قابل توجهی در بخش های صنعتی و دفاعی و به ویژه در حوزه سلامت داشته است.

تقویت روحیه ایثار و شجاعت یکی از دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت

وی با اشاره به تقویت روحیه ایثار و شجاعت در انقلاب اسلامی، افزود: در دوران بحران کرونا،  کادر بهداشت و درمان استان  با حداقل تجهیزات درمانی و بهداشتی ، تلاش زیادی جهت پیشگیری و درمان بیماران کردم و در این راه، تعدادی نیز به خیل شهدا پیوستند.

حضور سپاه و بسیج در اجرای طرح‌های مقابله‌ای با کرونا قابل تحسین است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مشارکت فعالانه سپاه و بسیج در اجرای طرح های مقابله با کرونا از جمله طرح شهید سلیمانی، گفت: در طول دوران مقابله با ویروس منحوس کرونا ، سپاه و بسیج  در کنار کادر بهداشت و درمان قرار گرفتند  که این مهم قابل تحسین است.

دکتر سالاری با بیان اینکه با مشارکت همه جانبه مردم، بسیج و  کادر بهداشت و درمان،  کرونا در گیلان تقریبا کنترل شده و سیر یکنواختی دارد، افزود: گیلان در مهار بیماری کووید۱۹ بالاترین مشارکت بین مردم و مسوولان را در کشور داشته است.

توسعه چشم‌گیر استقرار تجهیزات پزشکی و سرمایه‌ای در گیلان

وی با اشاره به دستاوردهای حوزه سلامت گیلان طی دو سال اخیر، خاطرنشان کرد: در کنار بهره‌برداری از دو بیمارستان در شرق و غرب استان، مطالبات ۶۷۰ میلیارد تومانی حوزه سلامت گیلان به نصف کاهش یافته و علاوه بر آن، استقرار تجهیزات پزشکی و سرمایه‌ای در بیمارستان‌های دولتی استان توسعه چشم‌گیری داشته است.

پروژه های عمرانی برازنده مردم گیلان در حوزه سلامت به‌زودی آغاز می‌شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از توسعه عمرانی و تجهیزات گیلان طی ماه های آینده خبر داد و گفت: با حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا سپاه، پروژه های عمرانی بخش سلامت گیلان آنچه که برازنده و زیبنده استان است، آغاز خواهد شد.

دکتر سالاری با اشاره به استقرار تجهیزات پزشکی از جمله CT اسکن در چند بیمارستان دولتی گیلان، گفت: طی ماه‌های آینده در اکثر بیمارستان های استان، دستگاه CT اسکن پیشرفته مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به  پروژه های عمرانی حوزه سلامت گیلان در رشت، خاطرنشان کرد: توسعه مرکز دانشگاهی و اورژانس پورسینا، رازی و همچنین دانشکده پزشکی سایت لاکان از جمله پروژه هایی هستند که فاز اجرایی آن به زودی عملیاتی خواهد شد.

 رمز بقای انقلاب اسلامی، مردمی بودن آن است

سردار محمد عبدالله‌پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این مراسم با گرامی‌داشت ایام‌الله دهه مبارک فجر و ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها اظهار کرد: انقلاب های جهان پس از کنار رفتن رهبر آن استحاله میشوند، اما انقلاب اسلامی ایران با ارتحال امام خمینی(ره) از بین نرفته است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همچنان پر برکت و با عزت است، افزود: انقلاب اسلامی ایران دارای رهبری داهیانه، مردمی همیشه در صحنه و راهبردی الهی و آرمانی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امام انقلاب را به مردم سپرد، گفت: امام با تشکیل بسیج، مدیریت انقلاب را به دست مردم سپرد و موجب استمرار آن شد.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به  حضور قدرتمند مردم در دوران جنگ تحمیلی، خاطرنشان کرد: امام سخت‌ترین دوران انقلاب را که جنگ بود، به دست مردم سپرد و موجب پیروزی آن شد.

بسیجیان عامل اصلی موفقیت طرح شهید سلیمانی

وی با اشاره اجرای موفق طرح شهید سلیمانی با دستان بسیجیان، گفت: موفقیت های حاصله در طرح شهید سلیمانی که پیشرفت آن قابل توجه بود با دستان خالی انجام شد و این نشان دهنده ساختار خارج از چارچوب اداری و اوج توانمندی تشکل بسیج است.

از مردم گیلان متشکرم

فرمانده سپاه قدس گیلان با قدردانی از مردم در طول دوران انقلاب اسلامی به ویژه طرح شهید سلیمانی، گفت: از بسیجیان، هلال احمر و مدیرانی که در طرح شهید سلیمانی مشارکت داشتند و از همه مهمتر از مردم گیلان تقدیر و تشکر می‌کنم.

به گزارش وبدا، در حاشیه این مراسم، از ۱۲ نفر از فعالین طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در گیلان به همراه پنج خانواده معظم شهدای سلامت گیلان  تجلیل شد.