بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در محکومیت ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای، شهید دکتر محسن فخری زاده، بیانیه ای صادر کرد.

( وب دا) ؛ متن بیانیه به شرح زیر است:

 

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیه فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِر وَما بَدَّلوا تَبدیلًا ﴿سوره احزاب – آیه ۲۳﴾

 

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

 

 خبر تکان دهنده جنایت تروریستی که منجر به شهادت دانشمند هسته ای و مقام عالی رتبه وزارت دفاع کشورمان، شهید محسن فخری زاده گشت، باعث تاثر و جریحه دار شدن احساسات آحاد ملت ایران گردید.
   دشمنان آمریکایی-صهیونیستی ملت ایران از بدو پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، همواره در صدد بودند تا با ذلت بار ترین و ناجوانمردانه ترین روش ممکن –یعنی ترور- به مقابله با برجسته ترین چهره های فرهنگی، علمی، سیاسی و نظامی کشور عزیزمان برخیزند. اما تاریخ گواه آن است که این اقدامات، هر چند لطمه های سنگینی به ثروت عظیم نیروی انسانی نخبه در کشور وارد می کنند، اما هیچ گاه نخواهند توانست مانع رشد و پیشرفت ملت ایران در عرصه های گوناگون شوند.
  ملت ایران امروز منتظر و چشم به راه انتقامی کوبنده و بازدارنده در پاسخ به این جنایت بزدلانه هستند و آمران این عملیات تروریستی باید بدانند که با این اقدامشان دل های آکنده از خشم ملتی را علیه خود بسیج کرده اند و این مطالبه عمومی، محکم ترین پشتوانه برای رقم زدن یک پاسخ درخور از سوی مدافعین امنیت کشورمان است.
 همچنین این اتفاق جان گداز می تواند نقطه عطفی در روند تصمیم گیری های سیاسی امنیتی کشور، به ویژه در موضوع پرونده هسته ای باشد. باید روشن شود که همکاری های گسترده ما با آژانس انرژی اتمی و پذیرفتن نظارت ها و بازرسی های نامعمول ذیل معاهده برجام که تا امروز متوقف نگشته اند، تا کجا باید ادامه یابند؟ آن هم در حالی که از یک سو این محدودیت ها هیچ سودی برای ملت ایران نداشته اند و از سوی دیگر همکاری اطلاعاتی آژانس انرژی اتمی با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی از روز روشن تر است! آیا تداوم این روند خسارت زا و تهدیدآمیز، نشانه ای از حیات جریان نفوذ در کشورمان نیست؟

  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن عرض تسلیت و تبریک به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و خانواده معزز شهید فخری زاده، صبر و اجر بازماندگان و علو درجات آن شهید پرافتخار را از درگاه پروردگار متعال مسالت می نماید و بار دیگر این جمله تاریخی امام راحل (ره) را به دشمنان انقلاب اسلامی یادآور می شود که ” ما از مرگ نمی ترسیم و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید. ”

 

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان