معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست ستاد کرونا در فرمانداری آستارا اعلام کرد : بیش از نیمی از جمعیت شهرستان آستارا غربالگری شدند.

(وب دا) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده در این نشست با اشاره به آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان ، گفت : بیش از نیمی از جمعیت شهرستان آستارا، با همکاری نیروهای داوطلب بسیج و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان،  غربالگری شده اند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان آستارا ، اظهار داشت : آنچه موجب نگرانی است درصد پایین استفاده مردم از ماسک می باشد .  با شروع فصل سرما با استفاده از ماسک می‌توان از انتشار ویروس آنفلوآنزا و کرونا پیشگیری کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، از مردم  خواست بمنظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از حضور در مراسم‌ها ، تجمع‌ها دوری نموده و تا حدامکان، از خانه خارج نشوند.

دکتر حیدرزاده ادامه داد : این روزها به رغم اجرای محدودیت های کرونایی همچنان ، از دست رفتن بیش از ۲۰۰ نفر از هموطنان مان را روزانه  شاهد هستیم . چنانچه پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، بی شک این آمار افزایش خواهد یافت .

وی در ادامه با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی و اجتناب از دور همی ها، از مردم خواست به منظور مقابله با ویروس کرونا ، از دورهمی های شب یلدا، اجتناب نمایند و مانع انتشار ویروس کرونا شوند و زحمات کادر بهداشت و درمان را هدر ندهند.

 

لازم به ذکر است : معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و هیات همراه در ادامه طی بازدیدی سرزده ، از مراکز ۱۶ ساعته، پایگاه مراقبت مرزی و مرکز شبانه روزی لوندویل شهرستان آستارا ، ضمن گفت و گو با کارکنان و مراجعان ،  از نزدیک نحوه خدمت رسانی به بیماران را مورد ارزیابی قرار دادند . در این بازدید دکتر مسعود نوروزی _ معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه و دکتر محسنی متخصص پزشکی خانواده نیز حضور داشتند.