سخنگوی دولت با اشاره به اینکه مطمئنم که تولیدات واکسن ما در جهان موجب سرافرازیمان خواهد شد، گفت: یاد شهدای جبهه سلامت و آخرین شهید پرستار باردار فداکاری که فرصت مادری کردن نیافت را گرامی می‌داریم و به خانواده داغدار خانم مهشید گودرزی تسلیت می‌گویم.

گیل وب دا /به نقل از  وبدا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری که امروز برگزار شد در بخشی از سخنانش با اشاره به شیوع کرونا در کشور گفت: ساعت ۱۲.۳۰ دقیقه ۳۰ بهمن سال ۹۸ بود که اولین مورد کرونا در شهرستان قم به طور قطع مورد شناسایی قرار گرفت. بیش از ۵۹ هزار نفر از هموطنان را در این مدت از دست داده‌ایم و ۲۶۰ نفر از کادر سلامت ما به خیل شهدای خدمت به خلق پیوستند.
وی با بیان اینکه مرگ های کرونایی به توجه به ویژگی‌های‌شان تلخ‌تر از مرگ‌های دیگر است، گفت: نوعی تلخی گزنده، تنهایی، غربت زدگی، بهت و ناباوری با مرگ‌های کرونایی درهم آمیخته شده است. به خانواده‌های این عزیزان تسلیت می‌گویم و یاد شهدای جبهه سلامت و آخرین شهید پرستار باردار فداکاری که فرصت مادری کردن نیافت را گرامی می‌داریم. به خانواده داغدار خانم مهشید گودرزی تسلیت می‌گویم.
در دوران کرونا علاوه بر جان انسان‌ها، معیشت مردم با سختی زیادی روبرو شد
دکتر ربیعی تصریح کرد: در این یک ‌سال در دوران سختی که با تحریم و جنگ اقتصادی همراه بود با کرونا مبارزه کردیم. در دوران کرونا علاوه بر جان انسان‌ها، معیشت مردم با سختی زیادی روبرو شد که خوشبختانه توانستیم  در حد قابل قبولی به نحوی بر این مسائل غلبه کنیم و در این یک‌ سال یک جهش در خصوص تولیدات داخلی در حوزه سلامت رخ داد و در برخی موارد که به صادرکننده جهان تبدیل شدیم. مطمئنم که تولیدات واکسن ما در جهان موجب سرافرازی ما خواهد شد.
دستیار ارتباط اجتماعی رییس جمهور با اشاره به اینکه تزریق واکسن آغاز شده و محموله‌های بعدی از کواکس، روسیه، چین و هند در حال بررسی و اقدام است، گفت: با اقدام به تولید داخلی ما قطعا در مورد واکسن با هیچ کاستی در آینده‌ای نزدیک روبرو نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه کرونا از آغاز پیدایش، به عنوان یک موضوع اصلی به طور گسترده و مداوم در دستور کار دولت بوده است، ادامه داد: ستاد ملی کرونا علاوه بر جلسات کمیته‌های رسانه و فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و انتظامی ۵۷ جلسه با حضور رییس جمهور تشکیل داده است.
 دکترربیعی در پایان خاطرنشان کرد: همکاران ما در ستاد ملی کرونا نگران مناسبت‌ها و مراسم‌های آتی هستند که می‌تواند موجب تجمع شود. لذا توصیه اکید می‌کنیم مردم در این ایام پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.