یک متخصص زنان و زایمان و نازایی در همدان نسبت به لکه بینی های قبل از قاعدگی بیش از دو روز هشدار داد.
سلامت نیوز: لکه بینی بیش از دو روز، قبل از قاعدگی را جدی بگیرند

به گزارش و ب د ا / دکتر صغری ربیعی در گفتگو با سیناپرس همدان اظهار کرد: برخی خانمها قبل از شروع دوره عادت ماهانه با لکه بینی مواجه می شوند و در صورتیکه لکه بینی، دو روز قبل از دوران پریود باشد لکه بینی طبیعی تلقی می شود اما وجود آن بیش از دو روز باید توسط پزشک معالج بررسی شود.

وی افزود: دربرخی موارد لکه بینی ها ناشی از مشکلات هورمونی بوده و مابقی جسم زرد در طول قاعدگی ممکن است ناشی از باقی مانده آن باشد که کم کم از دیوار رحم شروع به ریزش می کند.

ربیعی خاطرنشان کرد: گاهی لکه بینی ها خبر از وجود مشکلات دهانه رحم می دهند که باید این موضوع توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم پاتولوژی های لازم انجام شود تا در صورت وجود مشکل امر درمان آغاز شود.

این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه خانمها باید مداوم و منظم تحت نظر پزشک باشند و سالانه چکاب انجام دهند، تصریح کرد: تشخیص زود هنگام از پیشرفت بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند و امر درمان راحتتر می شود.

وی گفت: خانمها در صورت مشاهده لکه بینی های غیر طبیعی و بیش از دو روز قبل از عادت ماهانه باید موضوع را با پزشک معالج در میان بگذارند تا سلامت آنها تضمین شود و در صورت وجود بیماری و مشکلات، امر درمان انجام شود.

سلامت نیوزلکه بینی بیش از دو روز، قبل از قاعدگی را جدی بگیرند