معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در آیین گرامیداشت روز دانشجو و مراسم توجیهی دانشجویان نوورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: به توانمندی دانشجویان، ایمان دارم و اعتقاد دارم که آینده ازآن دانشجویان توانمند است.

 (وب دا)؛ دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تبریک روز دانشجو، گفت: با این‌ که معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت هستم اما معلم دانشگاه بودن را افتخار خود می‌دانم. گذر از سد کنکور در شرایط متفاوت و سخت امسال و ورود به دانشگاه علوم پزشکی گیلان که از بهترین دانشگاه‌های کشور است را صمیمانه به دانشجویان تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: دانشجویان علوم پزشکی از ابتدای پذیرش، وارد خانواده بزرگ نظام سلامت می شوند، خانواده ای که در کنترل بیماری کووید ۱۹، پیشگام است و دیری نمی‌گذرد که در جایگاه فعلی ما و در بحران‌های پس از این، دانشجویان عنان مدیریت را به دست بگیرید و چشم امید مردم در آینده به دانشجویان خواهد بود.

دکتر لاری افزود: برگزاری این برنامه در استان گیلان به‌عنوان یکی از استان‌ها با روند افزاینده شیوع ویروس کرونا و در شرایطی که تمرکز هیئت رئیسه دانشگاه بر کنترل بیماری و مدیریت طرح شهید سلیمانی است، نشان دهنده توجه مسئولان دانشگاه به دانشجویان است.

پویایی و شادابی جامعه وابسته به حضور موثر دانشجویان در دانشگاه است

 وی افزود: پویایی و شادابی جامعه، به حضور موثر شما دانشجویان وابسته است؛ در این راستا مسوولان با فکر و عشق به شما، برای افزایش بودجه، ارتقای وضعیت رفاهی، تجهیز خوابگاه‌ها، سلف سرویس‌ها و سالن‌های ورزشی تمام تلاششان به کار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم کوید ۱۹ به زودی کنترل شود و ما بتوانیم چهره‌های بشاش و پر انرژی دانشجویان  را در دانشگاه ها  ببینیم اما این فرصت را برای رفع خستگی، مغتنم بشمارید و دانش جویی و دانش طلبی را در خود، تقویت کنید.

وی ضمن اشاره به وظایف معاونت فرهنگی و دانشجویی، گفت: علاوه بر فراهم سازی رفاه حداکثری، غربالگری سلامت روان، مشاوره و ترویج ورزش و تربیت بدنی از دیگر برنامه های حوزه فرهنگی دانشجویی است که در این روزها با باشگاه‌های مجازی، راهی را برای پیگیری تمرینات شما، ایجاد کرده اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با دعوت از دانشجویان به شرکت در جشنواره‌های دانشجویی گفت: دانشجویان را به شرکت در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ که جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت دعوت می‌کنم. در طی یک سالی که این جشنواره برگزار می‌شود، کارگاه‌های مختلف هنری برگزار می‌شود که هم اکنون به صورت مجازی در جریان است.

وی با اشاره به سایر جشنواره های دانشگاهی وزارت بهداشت، افزود: جشنواره هدهد، جشنواره قرآنی وزارت بهداشت است. این جشنواره، بستر پیشرفت و ارتقا را برای افرادی که علاقه مند به فعالیت های قرآنی هستند، مهیا کرده است.

جشنواره تیتر ۱۲ نیز برای اصحاب رسانه و قلم، برنامه‌ریزی شده تا تمام استعدادهای این حوزه شناسایی و پرورش داده شود زیرا که اعتقاد داریم شما باید در دانشگاه، یک انسان کامل شوید و کادر بهداشت و درمان، باید روحشان با مسائل فرهنگی و هنری، لطیف شده باشد و علاوه بر درمان جسم بیمار، روح او را هم مداوا نمایند.

وی در پایان گفت: به توانمندی دانشجویان، ایمان دارم و اعتقاد دارم  آینده ازآن دانشجویان توانمند است.

دکتر ارسلان سالاری، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن خیرمقدم به معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیئت همراه و خوش‌آمد و تبریک به دانشجویان نوورود، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ۵۳۰۰ دانشجو و ۴۵۰ عضو هیئت علمی مجرب در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی در ۷ دانشکده، دانشجو پذیرفته و در حال فعالیت است.

وی با اشاره به شیوع کووید ۱۹ و محدودیت‌های اعلام شده در کشور افزود: رکن اصلی دانشگاه، دانشجویان هستند و مسئولان و اساتید در جهت توانمندسازی دانشجویان، گام برمی‌دارند و برای تعلیم و تربیت دانشجویان از هیچ کوششی، فروگذار نمی‌کنند و امیدواریم با تلاش مستمر دانشجویان و گسترش فضاهای علمی و پژوهشی، گام‌های بزرگی را برای پیشرفت کشور برداریم.

همراهی بیش از هزار دانشجو برای کنترل کوید ۱۹ در گیلان

 دکتر سالاری با تبریک روز دانشجو، ادامه داد: دانشجویان دانشگاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون در کنار ما بوده‌اند و بالغ بر ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان در رشته‌های مختلف و در بخش‌های مختلف درمانی و آموزشی، فعالیت کرده‌اند.

توسعه فضای خوابگاهی در دستور کار دانشگاه

رییس دانشگاه از خرید یک فقره ساختمان خوابگاه دخترانه خبر داد و گفت: با حمایت‌های انجام شده در سطح معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یک ساختمان خوابگاهی ۳۰۰ نفره خریداری و به دانشجویان دختر، اختصاص داده شد و پس از رایزنی‌ و گفت و گو، توافقات اولیه جهت خریداری یک فقره ساختمان خوابگاهی و اختصاص آن‌ها به دانشجویان پسر، صورت گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین علی اسماعیلی-مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در این برنامه ضمن تبریک به دانشجویان به ویژه دانشجویان جدید الورود، گفت: امیدواریم به برکت خون شهدا، زندگی همه مرهون لطف الهی، قرار گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت شکرگزاری نعمات خداوند متعال، ادامه داد: امروز، پدران و مادران دانشجویان پس از سال‌ها، ثمره زندگی مشترک خود را می‌بینند و بر ما لازم است که در بحبوحه زندگی‌مان، محبت آن‌ها را عادی انگاری نکنیم و خداوند را برای نعمت حضور والدین شکرگزاری کنیم.

بستر برقرای ارتباط خانواده دانشجویان با مسوولان در دانشگاه علوم پزشکی گیلان مهیا است

 این مقام مسئول ادامه داد: دانشجویان دانشگاه مانند فرزندان ما هستند و والدین هرگاه احساس نگرانی و مشکل داشتند، می‌توانند با ما در ارتباط باشند و ما از خدمتگزاری به آن‌ها شادمان خواهیم شد.

دکتر مرتضی رهبر طارمسری، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن گرامیداشت یاد شهدا، خوش آمد به نوورودان و تبریک روز دانشجو، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افتخار خدمت به ۵۳۳۶ دانشجو در رشته‌های مختلف را دارد و امسال نیز ۹۲۲ دانشجو به جمع ما، اضافه شدند.

تلاش و علم اندوزی در سرلوحه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان

وی، ضمن آرزوی توفیق و موفقیت روزافزون گفت: کشور ما، نیاز به تلاش و علم اندوزی دارد و امیدواریم دانشجویان هم وفادار نظام جمهوری اسلامی و ادامه دهنده راه شهدا باشید.

دعوت از دانشجویان برای مشارکت در فعالیت های پژوهشی

دکتر محمدرضا نقی پور، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن تبریک روز دانشجو، گفت: تفاوت دوران دانشجویی با ایام دانش آموزی، تحقیقات و پژوهش است و دانشجویان می‌توانند در کنار اساتید خود به مطالعه و پژوهش بپردازند.

وی، با اشاره به وظایف کمیته تحقیقات در دانشگاه و دانشکده‌ها و دعوت از دانشجویان به انجام پژوهش، افزود: دانشجویان، متولی اصلی تشکیلات دانشگاه هستند. در این راستا، اساتید جهت تقویت فعالیت های دانشجویان در کنار آن‌ها هستند و دانشجویان باید بتوانند در پایان دوران دانشجویی خود، طرح‌های کاربردی ای را برای بهبود و ارتقای سلامت جامعه ارائه و اجرا نمایند.