مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور در نشست مسوولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای گیلان با اشاره به جایگاه استان گیلان، اظهار کرد: گیلان، استان موثر در تحولات سیاسی و اجتماعی کشور است و جریان نهضت جنگل، نشان دهنده شایستگی های فراوان آن است.

گیل وب دا / حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی -مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور در نشست مسوولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای گیلان  با اشاره به جایگاه استان گیلان، اظهار کرد: گیلان، استان موثر در تحولات سیاسی اجتماعی کشور است و جریان نهضت جنگل، نشان دهنده شایستگی های فراوان آن است.

وی با اشاره به تضییع حقوق ایران در دوران پهلوی، افزود: امروزه در حاکمیت ملی تغییراتی ایجاد شده و جمهوری اسلامی ایران در دنیا دارای اعتبار است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی  با اشاره به رشد علم در جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروزه رشد علم در جمهوری اسلامی چند هزار برابر پیش از انقلاب شده و این رشد و توسعه در سایر بخش ها و حوزه ها نیز دیده می‌شود.

مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور با بیان اینکه یکی از کارهای دانشگاه تربیت نیروی متخصص است، گفت: از دیگر کاربرد دانشگاهها ، تربیت مسئله محور دانشجو در ادوار و زمان مختلف است.

رستمی پیش‌برد اهداف کلان جامعه را از دیگر کار‌کردهای دانشگاه دانست و افزود: بزرگترین مدافع جریان علمی کشور، رهبر معظم انقلاب است و در سایه حمایت های رهبری ، پیشرفت های قابل توجهی از جمله در نانو‌ حاصل شده است.

وی با بیان اینکه غالبا جوانان برای ورود به جامعه ابتدا وارد دانشگاه میشوند، تصریح کرد: دانشگاه در کنار تربیت نیروی متخصص باید به موضوع نیاز سنجی جامعه به رشته، اشتغال و همچنین تربیت اخلاقی و اجتماعی نیز پیش‌قدم شود.

مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه بیشترین نماز جماعت پس از بقاع متبرکه و مساجد در دانشگاه ها وجود دارد، گفت: این در حالی است که دانشجویان نسبت به چند دهه پیش ، در بیشترین مبادی فضاهای مسموم قرار دارند.